Yanvar ayının 25-də QAİ - Basarkeçər İcmasının sədri, Hörmətli Nuru Bayramovun rəhbərliyi ilə 2024 -cü ildə uğur qazanmış Basarkeçər kökənli gənclərlə görüş keçirildi.
İclasın əvvəlində Qərbi Azərbaycana qayıdış ideyasının təməlini qoyan Ulu Öndər Heydər Əliyevin Qərbi Azərbaycanla bağlı nitqi, həmçinin Prezident İlham Əliyevin 24 dekabr 2022-ci il tarixində İcma binasının açılış mərasimindəki çıxışından sitatlar, tədbir iştirakçılarının diqqətinə çatdırıldı.
Tədbirdə Qərbi Azərbaycan İcmasının rəhbər heyəti və icma üzvləri, Milli Məclisin deputatları, 2024-cü ildə uğur qazanmış Basarkeçər kökənli gənclər və onların valideyinləri iştirak etdi.
Tədbir iştirakçıları, cənab Prezident İlham Əliyevin uğurlu siyasəti nəticəsində mütləq biz, ata-babalarımızın yüz illər boyu yaşadığı, tikib qurduğu, torpağına qarışdığı, ruhları dolanan o yerlərə mütləq qayıdacaqlarına əminliklərini ifadə etdilər. Sonda uğur qazanmış gənclər Basarkeçər İcması tərəfindən təltif olundular.
Basarkeçər rayon Gənclər Şurasının sədri Aynur Rüstəmava, QAİ-Basarkeçər rayon Nərimanlı(Hüseynquluağalı) kənd İcmasının sədri, Azərbaycan Tibb Universitetinin müəllimi Şirazi Rüstəm oğlu İbrahimov gənclərə həmişə böyük diqqət və qayğı ilə yanaşdığına, onların problemlərinin həlli istiqamətində həyata keçirilən tədbirlərə xüsusi önəm verdiyinə, gənclərin fəaliyyətini ən mühüm istiqamətlərdən biri kimi dəyərləndirdiyinə, “Basarkeçər Gənclər Şurası”nın inkişafı üçün verdiyi mənəvi dəstəyə görə Basarkeçər gəncləri adından “GƏNCLƏRİN DOSTU” adına layiq görüldüyünü qeyd etdi.
Və “Gənclərin dostu” plaketi, Şirazi İbrahimova təqdim edildi.
Şirazi İbrahimov qeyd etdi ki, gənclərin dostu olmaq həm qürurverici, həm də böyük məsuliyyətdir. Basarkeçər Rayon İcma sədrinə, Basarkeçər Gənclər Şurasının sədrinə və Basarkeçər gənclərinə öz təşəkkürümü bildirirəm.
“Goyce.az” saytı olaraq Şirazi İbrahimovu "Gənclərin Dostu" adına layiq görülməsi münasibətilə təbrik edir, yeni-yeni nailiyyətlər diləyirik.