2020-ci ildə cənab Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi, rəşadətli ordumuzun mübarizliyi ilə Qarabağın və Şərqi Zəngəzurun işğaldan azad olunması erməni lobissi üzərində qazanılmış ən böyük uğur idi. Bu qələbə müstəqil Azərbaycanın tarixinə qızıl hərflərlə yazıldı,
ərazi bütövlüyümüz bərpa olundu. Dünya birliyi Azərbaycanın güclü bir dövlət, İlham Əliyevin şəriksiz lider olduğunu etiraf etdi.
2023-cu il sentyabrın 19-20-də isə ordumuzun Xankəndindəki separatçı qüvvələri tərk-silah etməsi dünya hərb tarixində, eləcə də siyasi arenada bir möcüzə effekti yaratdı.
Bütün bu uğurlar cənab İlham Əliyevin uzaqgörən siyasəti, diplomatik bacarığı ilə mümkün oldu.
Xarici media orqanlarına verdiyi müsahibələrin hər biri ayrı-ayrılıqda dünya siyasəti üçün yenilik idi.
2003-cü ildən bəri Prezidentin sözü və imzası Azərbaycanı beynəlxalq arenada daha da güclü bir ölkəyə çevirdi.
Fəxrlə deyə bilərik ki, onun dövlət idarəçiliyində uzun illər ərzində göstərdiyi fəaliyyət və həyata keçirdiyi islahatlar Azərbaycanın inkişafını təmin edib.
Bu gün İlham Əliyevin 63 yaşı tamam olur. Artıq 4-cü ildir ki, cənab İlham Əliyev ərazi bütövlüyünü bərpa etmiş lider, Ali Baş komandan kimi doğum gününü fəxrlə qeyd edir.
Uzun illər qonşu Rusiyada yaşayan bir azərbaycanlı kimi mən də dövlət başçımızın xidmətlərini yüksək qiymətləndirir, onu ürəkdən təbrik edirəm.
Arzum budur ki, Qərbi Azərbaycanlı kimi biz də öz dədə-baba torpaqlarımıza qayıdaq, 1988-ci ildən bəri sönmüş ocaqlarımızı yandırıb cənab İlham Əliyevin növbəti doğum günlərini İrəvanda, Göyçədə, Zəngəzurda, Vedidə, Dərələyəzdə, Qaraqoyunlu dərəsində zümrüt meşələrin, yaşıl çəmənlərin, uca dağların qoynunda qeyd edək.
Bu arzumuzu isə reallaşdıra bilən yeganə lider İlham Heydər oğlu Əliyevdir.
O, nəyin, nə vaxt baş tutacağını hamıdan yaxşı bilir.
TƏBRİKLƏR, CƏNAB PREZİDENT!